Megoldásorientált családállítás

A családállítás egy olyan módszer, amely emberi kapcsolatok (szociális rendszerek) rejtett dinamikáit, alapvető működési mintáit, valamint ezek hatásait teszi láthatóvá, és érzelmileg megtapasztalhatóvá. Csoport-szimulációs eljárás, amely során rendszereket személyek (tárgyak) segítségével jelenítünk meg.

Lehetővé teszi tehát számod, hogy a világról alkotott belső modelleket látható kép formájában kivetítsük. Vagyis feltérképezzük, hogy mi zajlik benned, milyen minta hat rád tudat alatt, megérted a saját működésedet, majd ezeket a rád ható negatív mintákat oldjuk annak érdekében, hogy felszabadult, boldog életet élhess.

A  megoldásorientált családállítás módszerét sajátítottam el, amelynek segítségével akár azonnal megoldást kapsz az éppen aktuális problémádra. Felismerheted mi fogott vissza eddig, lezárhatod a múltadat, elengedheted amin nem tudsz változtatni és végre a kezedbe veheted az életed irányítását.

Hogyan használom én a módszert?

A saját önismereti kalandozásaim során és a klienseim visszajelzései alapján rádöbbentem, hogy hiába hatékony a módszer, több tíz éves traumákat képtelen feloldani mindössze 1 alkalom alatt. Életünk első 16-18 éve alatt a szüleinktől, családunktól, környezetünktől kapott negatív megnyilvánulások, a lelki- és fizikai bántalmazások, a szeretetmegvonás, a hiányok, és az ezekből kialakult önsorsrontás nem írható át egyetlen ülés alatt.

Folyamatmunkában használom a módszert, annak érdekében, hogy az utolsó tanácsaadást követően valódi, hosszantartó változások indulhassanak el az életedben.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy

  • először online konzultálunk, ahol röviden megbeszéljük milyen kérdésekkel, és problémákkal fordulsz hozzám,
  • kiküldök egy részletes kérdőívet, amelyben felmérem, az mely életterületeiddel fogunk foglalkozni, és felállítom magát a folyamatmunkát is,
  • egyéniben fogunk találkozni minden alkalommal személyesen vagy az online térben,
  • egy alkalom 90-120 percet jelent,
  • folyamatmunkáról beszélünk, tehát minimum 5 alkalommal számolj, és ehhez kérlek, kötelezd is el magad,
  • havonta egyszer fogunk együttműködni, az alkalmak közötti idő kényelmesen elég ahhoz, hogy fel tudd dolgozni az ülésen feljövő érzéseket, illetve elinduljon a változás a hétköznapok szintjén.

 

Milyen témákat fogunk érinteni, miben tud segíteni a módszer?

  • Párkapcsolat: miért nincs, hol tart, mi kellene ahhoz, hogy jobban működjön, hogyan tudnék kilépni belőle.
  • Karrier: merre induljak, miért akadtam meg, miért üres az életem, miért nem tudom befejezni azt, amit elkezdtem, mit tegyek egy adott munkahelyi helyzetben, milyen viszonyban vagyok az életfeladatommal.
  • Gyökerek: honnan jövök, hova tartozom, ki vagyok, hogyan működtethetem megfelelően a lelki minőségeimet: anya/apa, nő/férfi, társ.
  • Szociális kapcsolatok: miért ilyen a viszonyom anyámmal, apámmal, a gyerekemmel, a testvéremmel, bármelyik számomra fontos rokonommal, barátommal, a főnökömmel, beosztottammal.
  • Betegség: van-e lelki háttere a tünetemnek, mire használom fel tudattalanul a betegségemet, kivel kapcsol össze, mire figyelmeztet.